Zadanie w zakresie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Za nami obchody XX-lecia klubu

W 2011 roku wspólnie świętowaliśmy obchody XX-lecia Budowlanego Klubu Sportowego. Nie zabrakło wspaniałej rodzinnej atmosfery, wielu wzruszeń oraz sportowych emocji w meczu wspomnień, w którym wystąpili wychowankowie, trenerzy i działacze związani z klubem.

Uroczystość, która odbyła się na obiekcie klubowym przy ul. Balladyny, rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości na czele z Prezesem LZPN p. Marianem Rapą, Dyrektorem Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta p. Juliuszem Szajnochą, prezesami lubelskich klubów, przedstawicielami sponsorów oraz mediów. Jednak najważniejszymi uczestnikami spotkania byli ludzie bez których nie byłoby klubu, a więc założyciele, którzy 28.05.1991 roku podpisali dokumenty, których mocą został utworzony Budowlany Klub Sportowy. Następnie zebrani wysłuchali syntetycznej historii klubu, autorstwa byłego prezesa Grzegorza Szkutnika. Z kolei obecny prezes Robert Gromysz przedstawił dzisiejszą sytuację klubu, jego strategię, wizję oraz cele na nadchodzące lata. Kolejnym punktem były wyróżnienia "Zasłużony dla klubu" w pięciu kategoriach: działacz i pracownik, trener, piłkarz, sympatyk, sponsor. Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych:

DZIAŁACZ I PRACOWNIK:

p. Brygida Niedźwiedź

p. Anna Wstawska

p. Franciszek Zawadzki

TRENER:

p. Mieczysław Kieroń (pośmiertnie)

p. Cezary Guściora

p. Tomasz Bielecki

PIŁKARZ:

p. Jarosław Góra

p. Piotr Jaroszyński

p. Paweł Bugała

SYMPATYK:

p. Stanisław Wójcik

p. Czesław Bańka

p. Henryk Dudek

SPONSOR:

URZĄD MIASTA LUBLIN

firma POL- INOWEX

firma AUTO STOMA

Oprócz osób wymienionych powyżej, pamiątkowe medale otrzymali byli zawodnicy (m.in. Przemysław Żmuda, Paweł Kamiński, Mieczysław Lembowicz, Sebastian Sokołowski), trenerzy (m.in. Włodzimierz Garbiec, Jerzy Rejdych), pracownicy (m.in. Marian Wstawski), sympatycy (m.in. Jarosław Kwiecień, Zenobia Kamińska), a także sponsorzy (m.in. Stefan Pałka - MATBUD).

Kolejnym punktem było wręczenie złotych i srebrnych odznak Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, którego dokonał prezes Rapa. Wśród uhonorowanych odnzaką srebrną znaleźli się: p. Bogdan Reszka, p. Jerzy Stoma, p. Mieczysław Lembowicz, p. Mirosław Kosowski, p. Mariusz Bielak, p. Mirosław Bujnowski oraz p. Robert Gromysz. Najwyższą, złotą odznakę dostali: p. Anna Wstawska, p. Brygida Niedźwiedź, p. Tomasz Bielecki, oraz p. Cezary Guściora.

Klub otrzymał pamiątkowe puchary od LZPN oraz od Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka ( z rąk dyrektora Szajnochy), a także list od prezesa SPN Motor Lublin, p. Dariusza Misiurka.

Oprócz obchodów XX-lecia odbyło się również krótkie podsumowanie sezonu piłkarskiego 2010/2011 połączone z zakończeniem sezonu. Trenerzy otrzymali pamiątkowe medale, z kolei zawodnicy imienne dyplomy, w podziękowaniu za godne reprezentowanie barw klubowych w ubiegłym sezonie.

Około godz. 19:00 rozpoczął się mecz wspomnień, w którym na przeciw siebie stanęli byli zawodnicy, trenerzy i pracownicy prowadzeni przez trenera Włodzimierza Garbca, oraz obecni trenerzy i działacze, których grającym trenerem był Jerzy Rejdych. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, dla obecnej kadry szkoleniowej.

DAWNY BKS LUBLIN - OBECNY BKS LUBLIN 3:6

Bramki: Piotr Wrzesiński, Jarosław Góra, Sebastian Sokołowski - Marcin Dalentka x3, Marcin Polak, Wojciech Leszczyński, Maciej Grzywa.

DAWNY BKS LUBLIN: Jerzy Kyć (Tomasz Kyć) - Sebastian Sokołowski, Jacek Bańka, Mieczysław Lembowicz, Andrzej Kasperek, Tomasz Dobrowolski, Grzegorz Juchniewicz, Ireneusz Gajewski, Jarosław Góra, Piotr Wrzesiński, Łukasz Pilipczak, Mariusz Bielak, Cezary Guściora, Przemysław Żmuda.

OBECNY BKS LUBLIN: Kamil Biegaj - Przemysław Drabik, Stefan Pałka, Bartłomiej Jankowski, Andrzej Gołębiowski, Maciej Grzywa, Marcin Polak, Wojciech Leszczyński, Artur Tkaczyk, Marek Piekarz, Janusz Dec, Marcin Dalentka, Szymon Gieroba, Jerzy Rejdych, Rafał Stasiak.

Po piłkarskich emocjach przyszedł czas na wspólne grillowanie, a także rozmowy nie tylko o przeszłości klubu.

Zarząd klubu kieruje podziękowania do osób zaangażowanych w organizację tej ważnej dla nas uroczystości, a także do sponsorów którzy wsparli nas finansowo: firma MATBUD, oraz rzeczowo w postaci cukierków - Fabryka Cukierków PSZCZÓŁKA.

Relacja w TVP Lublin - Sport Flesz

Relacja wideo